ISSN 1895-412X · sobota 21 Kwiecień 2018 r.
rss
Wersja do wydruku -A +A

Rozmawiamy z Marzeną Piotrowską - Komisarzem Targów PREWENCJA

2007-03-05

Jaki w tym roku targi będą miały charakter (do kogo są skierowane jeśli chodzi o wystawców i odwiedzających )?

Targi PREWENCJA zgromadzą po raz kolejny producentów i dystrybutorów, projektantów i wykonawców, dając pełen przegląd dostępnych na rynku ofert w zakresie zabezpieczenia mienia.

Z nowościami i produktami prezentowanymi na targach zapoznają się projektanci instalacji, instalatorzy i wykonawcy, przedstawiciele służb ochrony, muzeów, sieci handlowych i hotelarskich, służb publicznych oraz pracownicy zajmujący się w przedsiębiorstwach ochroną mienia i ludzi oraz architekci.

Prewencja 2006 odbyła się dosyć niedawno (październik), dlaczego postanowiła Pani przesunąć datę kolejnej edycji na marzec 2007?

Chcąc sprostać oczekiwaniom firm i instytucji prezentujących się podczas targów PREWENCJA kolejna edycja będzie odrębnym elementem przy Międzynarodowych Targach Budowlanych BUD-GRYF - największej i najliczniejszej ze względu na ilość wystawców i odwiedzających imprezie targowej w regionie. BUD-GRYF gromadzi dziesiątki wystawców i tysiące gości targowych głównie z branży budowlanej, ale również odwiedzają je chętnie całe rodziny planujące budowy, remonty, a tym samym zabezpieczenia. Stało się to na wyraźne życzenie wystawców.

Jaką ma Pani metodę na zwiększenie liczby odwiedzających targi? Co oprócz stoisk będzie uatrakcyjniać imprezę?

Na hali targowej w trakcie trwania imprezy odbędzie się prezentacja „inteligentny budynek", gdzie szczegółowo i „na żywo" będzie można przyjrzeć się najnowocześniejszym rozwiązaniom w zakresie zabezpieczenia lokali. PREWENCJA to doskonała okazja do zdobycia oraz wymiany informacji i doświadczeń w czasie bezpośrednich spotkań branżowych, a także konferencji. W tym roku odbędzie się cykl prezentacji przygotowany przez fundację Bezpieczna Przestrzeń, a dotyczyć będzie analizy zagrożeń obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, tereny rekreacyjne, obiekty sportowe, kina, centra kultury, bankomaty, parkingi. Poza tym można będzie wziąć udział w krótki kursach samoobrony i pokazach sztuk walki.

Jak ocenia Pani rynek zabezpieczeń w Polsce patrząc z perspektywy organizatora imprez targowych dla tej branży?

Targi są miejscem prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań w zakresie zabezpieczeń w szeroko pojętym znaczeniu, prezentacji oferty rodzimych producentów. Z roku na rok, w naszym regionie wzrasta liczba wystawców, jednocześnie wzrasta również zainteresowanie odbiorców.

To pozwala wyciągnąć jeden wniosek - w branży dzieje się coraz lepiej. Decyzja o organizacji targów w okresie wiosennym, spotkała się olbrzymim aplauzem branży - dzięki połączeniu z Bud-Gryfem wiemy, że zarówno wystawcy, jak i goście którzy odwiedzą tegoroczną edycje, nie wyjdą zawiedzeni.

Do tej pory targi mają charakter bardziej lokalny, czy w przyszłości planuje Pani zachęcić do tej imprezy również firmy spoza województwa Pomorskiego ?

Impreza już w tej chwili staje się ogólnopolska. Tegoroczna edycja, w połączeniu z targami budowlanymi sprawiła, że wciąż napływają do nas zgłoszenia z całego kraju. Coraz więcej producentów próbuje zaistnieć na rynku zachodniopomorskim, a jak wiadomo nasze targi stwarzają ku temu doskonałą okazję. Prewencja jest więc szansą na nawiązanie kontaktów między dystrybutorami z naszego regionu i producentami z branży zabezpieczeń.

Z racji bliskości granicy, proszę powiedzieć jakie jest zainteresowanie firm niemieckich?

To, że Szczecin i zachodniopomorskie leży tuż przy granicy z Niemcami, nie pozostaje bez znaczenia. Odczuwają to tutaj praktycznie przedsiębiorcy wszystkich branż. Niemieckie firmy poszukują do współpracy polskich partnerów, którym mogą zlecić wykonywanie usług m.in. z zakresu zabezpieczeń i ochrony, ze względu na wysoką jakość świadczonych przez nie usług oraz atrakcyjność cenową.

Dziękuję za rozmowę

 

Portret użytkownika fornal

Kamera rzeczywiście jest OK. Mam ją uruchomioną we Wrocławiu. Ciekawskich zapraszam. Do 17 września jest w promocyjnej cenie 443 zł. !!!!

Ostatnio komentowane