ISSN 1895-412X · piątek 23 Czerwiec 2017 r.
rss

Ciekawostki i Technologie

 • 2017-06-02
   
  Automatyka domowa steruje za nas oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją czy osłonami okiennymi. Oszczędzamy dzięki niej bezcenny czas. Ograniczeniem każdego systemu jest jednak metoda wydawania poleceń poszczególnym maszynom. Włoska firma BFT znalazła sposób, jak zintegrować rozwiązania różnych producentów w centralny, inteligentny system.
   
 • 2017-05-22
  Poszukiwanie skuteczniejszych rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii jutra i sztucznej inteligencji.
   
  Firma Hanwha Techwin (Security Business Group, prezes Lee Man-Seob) zawarła umowę o globalnej partnerskiej współpracy z liderem technologii AI (Artificial Intelligence) — firmą NVIDIA — co przyczyni się do wzmocnienia konkurencyjności produktów i rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń opartych na sztucznej inteligencji. 
 • 2017-04-19
  Bosch rozszerza ofertę systemów sygnalizacji włamania i napadu o dwa nowe rozwiązania dla małych i średnich instalacji – systemy Modular Alarm Platform (MAP) 5000 S i 5000 SC. Dwa nowe systemy uzupełniają ofertę już dostępnych systemów MAP 5000 przeznaczonych dla większych instalacji, takich jak porty lotnicze i centra handlowe.
   
   
 • 2017-04-18
  Wiosna to czas, w którym obserwujemy budzącą się do życia przyrodę i cieszymy słońcem. Do codziennego użytku wracają rowery, kosiarki i sprzęty ogrodowe, które podczas zimy stoją nieużywane w naszych garażach. Jest to również czas, kiedy miejsca te często padają łupem złodziei. Radzimy jak je zabezpieczyć i nie dopuścić do włamania.
   
   
 • 2017-04-18
  Latarka, kolorowe race, a nawet własne ciało mogą posłużyć do skutecznego komunikowania się fanom outdooru i survivalowcom. Prawidłowa sygnalizacja ułatwia porozumiewanie się grupie, ale potrafi też uratować życie.
   
 • 2017-04-07
   
  Duża liczba wypadków w miejscu pracy ma miejsce podczas prac serwisowych. Skutkiem tych wypadków jest cierpienie ofiar, wysokie składki ubezpieczeniowe i niższa wydajność pracy. System Lockout/Tagout jest praktycznym narzędziem kontrolowania ryzyk związanych z bezpieczeństwem prac serwisowych.
   
 • 2017-03-20
  Gdy jedna z największych brytyjskich brygad straży pożarnej poszukiwała łatwego w obsłudze systemu zamknięć do ochrony motopomp i zwiększenia bezpieczeństwa pojazdu, rozwiązania dostarczyły wspólnie firmy Pickup Systems – specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów samochodowych na indywidualne zamówienia oraz Southco, będąca globalnym liderem w zakresie sprzętowych rozwiązań inżynieryjnych do systemów zamknięć. Zrealizowany system elektromechaniczny może wkrótce wyznaczać trendy w zakresie bezpiecznych syste
 • 2017-03-16
   
  Panasonic przedstawił ofertę swoich najbardziej zaawansowanych kamer dozorowych. Wśród nich znalazły się między innymi modele True 4K, kamery kopułkowe o zakresie widzenia 360 stopni oraz wandaloodporne modele Full HD.
   
 • 2017-03-09
   
  Hanwha Techwin dodaje do swojej serii kamer Samsung Wisenet P kamerę szybkoobrotową 4K PTZ z wbudowanym oświetlaczem IR – model PNP-9200RH.
   
   
 • 2017-02-23
   
  W dzisiejszych czasach systemy alarmowe stają się coraz bardziej powszechnymi rozwiązaniami dla naszych domów. A to ze względu na to, iż w końcu przestały kojarzyć się ze skomplikowanymi instalacjami, których obsługa sprawia wiele problemów. Nowoczesne sprzęty dla ochrony domu są przyjazne użytkownikom, nawet tym, którzy nie są z technologią za pan brat.
Ostatnio komentowane