ISSN 1895-412X · sobota 21 Kwiecień 2018 r.
rss
Wersja do wydruku -A +A

TYLKO U NAS: Powstaje M2.CS – nowa międzynarodowa firma na rynku usług ochrony w Europie Środkowej i Wschodniej

2013-11-04
M2. CS – to nazwa nowej grupy działającej w branży ochrony osób i mienia w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Grupę utworzyły 2 firmy: wiodąca czeska - Mark Two Corporation i najdynamiczniej rozwijająca się organicznie polska – City Security. M2.CS specjalizować się będzie głównie w ochronie sieci i dużych centrów handlowych. Będzie to największa grupa ochroniarska w Europie Środkowej pod względem zasięgu terytorialnego. Powstanie M2.CS oznacza także jakościową zmianę na rynku usług security w całym regionie. Nowopowstała Grupa wprowadza niespotykane dotąd i unikalne metody pracy oraz standardy działania, które staną się wzorcem dla całej branży ochrony w regionie.
M2. CS utworzyły 2 grupy działające w branży ochrony na rynkach wielu krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Mark Two Corporation – z siedzibą w stolicy Czech – Pradze ma już od lat ugruntowaną pozycję między innymi w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, a nawet Turcji. Z kolei City Security to jedna z 5 największych polskich grup ochrony. Od 3 lat dynamicznie rozwija się także w Rosji i na Ukrainie. Zarówno terytorialna skala działania, jak również unikalne metody pracy stosowane przez M2. CS dają początek zupełnie nowej sytuacji na rynku ochrony osób i mienia w całym regionie.
- Łączymy różne doświadczenia i sposoby pracy, zapewniając naszym klientom jedyne w swoim rodzaju usługi – oparte na indywidualnym podejściu do ich potrzeb oraz o skrupulatne procedury – nieznane dotąd na wielu rynkach w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W ten sposób stajemy się głównym konkurentem największych grup ochrony w Europie – takich jak G4S czy Securitas, które działają również w naszym regionie. – mówi Matej Barta - prezes Mark Two Corporation, a jednocześnie współtwórca M2. CS.
Nowo powstała Grupa działa w oparciu o unikalnym system pracy, który stworzony został dzięki wiedzy popartej długoletnią aktywnością obu tworzących M2. CS firm na rynkach w różnych krajach regionu.  Do metod stosowanych przez Grupę należy na przykład  5 stopniowy system szkoleń, mający na celu skuteczną selekcję i dobór kandydatów na najważniejsze stanowiska liniowe i menadżerskie, przy maksymalnym wykorzystaniu ich zdolności, indywidualnych umiejętności czy cech charakteru. Podczas tego procesu pracownicy zgłębiają procedury bezpieczeństwa, a także szczegółowe zasady obsługi klienta – w zależności od danego obiektu usługowego czy handlowego. Poza tym także M2.CS gruntownie przygotowuje pracowników do wypełniania obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na określonym obiekcie. W tym celu zatrudnia ich tam już na kilka tygodni zanim rozpocznie na nim ochronę, aby każdy z nich mógł w jak najlepszy sposób najpierw go poznać i opanować techniki związane z zapewnianiem bezpieczeństwa w specyficznym otoczeniu. Dodatkowo – dyżury zatrudnionych w Grupie osób są krótsze niż przyjęte w branży. Oprócz tego M2.CS – w maksymalnym stopniu  - wykorzystuje technologie informatyczne do zarządzania pracą na chronionych obiektach, w tym – do raportowania zdarzeń (np. wypadków, usterek, wykrycia kradzieży i ujęcia jej sprawcy) w czasie rzeczywistym – czyli stosuje tzw. Flow Of Information.
Dla twórców Grupy najważniejszy jest jednak cel, jaki legł u podstaw jej powstania. Jest nim zapewnienie takiego samego serwisu klientom obecnym jednocześnie w 7 -8 krajach regionu.
- Wychodzimy naprzeciw przede wszystkim tym zleceniodawcom (posiadającym np. sieci handlowe czy usługowe oraz biurowe), którzy nie ograniczają się do sytuowania swoich inwestycji – na przykład dużych centrów handlowych, logistycznych czy biurowych – tylko w jednym kraju, ale w całym, dynamicznie rozwijającym się regionie. Mają wszędzie tam do dyspozycji tę samą firmę, działającą według standardów odpowiadających w pełni ich wyśrubowanym wymaganiom. Jest to dla nich wygodne, gdyż nie muszą już w każdym kraju oddzielnie szukać firmy do ochrony swoich obiektów. – mówi Beniamin Krasicki – prezes City Security – jednej z wiodących polskich grup specjalizujących się w ochronie
 i współtwórca M2. CS.
M2. CS specjalizować się będzie głównie w ochronie fizycznej i monitoringu dotyczących dużych obiektów. Oprócz tego zajmować się będzie także konwojami, zabezpieczeniem techniczno – alarmowym oraz oferować będzie specjalne usługi – komplementarne wobec oferty podstawowej – takie jak ochronę osobistą, przeciwpożarową, antyterrorystyczną czy pirotechniczną. W nowo powstałej firmie pracować będzie ponad 9000 osób – głównie na stanowiskach liniowych, a także managerskich.
- W związku z tym, że wygraliśmy kilka bardzo prestiżowych i dochodowych kontraktów, rekrutujemy właśnie pracowników o najwyższych kwalifikacjach. Poza szerokim doświadczeniem w branży ochrony muszą oni posiadać dodatkową wiedzę i umiejętności. Na przykład pracownicy liniowi w centrach handlowych muszą być przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy . – dodaje Beniamin Krasicki.
Grupa już w tej chwili chroni m.in. aż 122 dużych centrów handlowych, ponad 100 zakładów przemysłowych i po kilkadziesiąt centrów logistycznych (magazynów, składów itp.) oraz biurowych
w całym regionie. Dysponuje bogatą bazą techniczną składającą, a nad bezpieczeństwem klientów stale czuwa ponad 200 załóg patrolowo - kontrolnych. Już w momencie swego powstania M2. CS zajmuje jedno z wiodących miejsc na rynku usług ochrony w całym regionie. Celem Grupy w ciągu najbliższego roku będzie ugruntowanie swojej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej, podniesienie poziomu usług na całym rynku – przez szersze wprowadzenie swoich unikalnych metod, a wreszcie – skuteczna rywalizacja o klientów z największymi graczami działającymi w tej części naszego kontynentu.
Autor/źródło: 
http://www.citysecurity.pl/
Ostatnio komentowane
Czytaj nas szybciej:

cafe news