ISSN 1895-412X · sobota 21 Kwiecień 2018 r.
rss
Wersja do wydruku -A +A

Świadectwo dla czujek D+H

2017-02-27
 
D+H jest pierwszą firmą w Polsce, która oferuje certyfikowane sygnalizatory akustyczne i akustyczne głosowe umieszczone w obudowie czujki. Rozwiązanie to pozwala zoptymalizować projekt systemu sygnalizacji pożarowej, zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i finansowym. 
 
 
Czujki oferowane przez D+H Polska posiadają doskonałe parametry. Zaawansowany algorytm analizy czynnika pożarowego pozwala na szybkie i pewne wykrycie zagrożenia przy zmniejszeniu ryzyka wystąpienia fałszywego alarmu. W zależności od potrzeb i specyfiki obiektu dobiera się odpowiedni rodzaj urządzeń – czujki optyczne lub optyczno-termiczne. Wszystkie są wyposażone w sygnalizator akustyczny lub akustyczny głosowy, dzięki czemu spełniają podwójną funkcję – wykrywania pożaru i alarmowania o nim.
 
Świadectwo dopuszczenia CNBOP dotyczy:
  • 6000PLUS/OP/S – czujki optycznej ze zintegrowanym sygnalizatorem akustycznym,
  • 6000PLUS/OPHT/S – czujki optyczno – termicznej ze zintegrowanym sygnalizatorem akustycznym,
  • 6000PLUS/OPHT/TS – czujki optyczno – termicznej ze zintegrowanym sygnalizatorem akustycznym głosowym.
Czujki i sygnalizatory montowane osobno, często na dwóch liniach / pętlach, są sumarycznie dużo droższe niż te scalone w jedno urządzenie. D+H jest obecnie jedyną firmą na polskim rynku, która oferuje takie rozwiązanie z świadectwem dopuszczenia wydanym przez CNBOP.
 
Autor/źródło: 
D+H Polska sp. z o.o.