ISSN 1895-412X · sobota 21 Kwiecień 2018 r.
rss
Wersja do wydruku -A +A

Piloty Telis marki Somfy – inteligentny dom w Twoich rękach

2011-08-25

„Inteligentny dom” to pojęcie, które ostatnio zyskuje na popularności. Nie powinno to jednak nikogo dziwić – personalizacja instalacji, programowanie urządzeń sprawia, że codzienne życie przebiega bez zakłóceń i pozbawione jest zbędnych ograniczeń.
 
Za pomocą zaledwie kilku elektronicznych urządzeń możemy usprawnić działanie naszego domu czy mieszkania. Jednym z takich sprzętów są piloty Telis marki Somfy. Ich zróżnicowana oferta pozwala zaprogramować prawie każde nasze życzenie dotyczące zarówno komfortu życia, jak i jego bezpieczeństwa.
 
 
Telis 4 Soliris RTS Lounge, Telis 4 Soliris RTS Patio, Telis 4 Soliris RTS Pure
 
„Inteligentny dom” to nic innego jak zintegrowany zestaw czujników oraz urządzeń wykonawczych działających w technologii radiowej. Pod pojęciem tym kryje się również prawie nieograniczona liczba rozwiązań, jakie możemy stworzyć za pomocą urządzeń sterujących. Nowoczesna technologia maksymalizuje wygodę, ale również zwiększa bezpieczeństwo domu. Taki właśnie komfort gwarantują piloty Telis.
 
Jeden przycisk - tysiąc rozwiązań
 
Niezależnie od pomieszczenia, w którym się aktualnie znajdujesz – za pomocą bezprzewodowych pilotów sterować możesz wszystkimi osłonami okiennymi w całym domu. Za pomocą jednego przycisku opuścisz rolety w kuchni, przyciemnisz żaluzje w salonie czy wreszcie złożysz rozwiniętą nad patio markizę. Naciskając guzik, sam wybierasz – sterowanie pojedynczymi osłonami czy też całą, wcześniej wybraną ich grupą.
 
Zdefiniuj swoje potrzeby
 
Piloty Telis oferują moc możliwości. Spośród szerokiej oferty pilotów warto wybrać ten, który najlepiej spełni nasze wymagania i oczekiwania. Poniżej przedstawiono trzy piloty z oferty Somfy o różnych funkcjach.
 
Telis 4 Soliris RTS jest pięciokanałowym pilotem pozwalającym sterować pięcioma osłonami okiennymi lub ich grupami. Każdy kanał posiada podstawowe funkcje – góra, dół, stop oraz pozycję komfortową „MY”. Pilot obsługuje czujniki Soliris RTS oraz Sunis WireFree RTS, dzięki czemu reaguje w przypadku zmiany warunków atmosferycznych (automatyka słoneczno-wiatrowa). Telis 4 Soliris pozwala również sterować systemem oświetleniowym i grzewczym żaluzji.
 
 
Podobnie jak Telis 4 Soliris, kolejny pilot – Telis 4 Mod/Var RTS jest urządzeniem pięciokanałowym. W odróżnieniu od wcześniej opisanego sprzętu – nie posiada czujników słonecznych i wiatrowych, posiada za to inną, równie przydatną funkcję. Za pomocą rolki, tzw. central scroll wheel, znajdującej się na pilocie możemy sterować lamelami od poziomych żaluzji okiennych. Regulacja dopływu światła do pomieszczenia przyda się szczególnie w słoneczne, upalne dni, chroniąc domowników przed promieniami i gorącem.