ISSN 1895-412X · sobota 24 Luty 2018 r.
rss
Wersja do wydruku -A +A

Taka będzie przyszłość? Mercedes i FIBARO z nowymi technologiami

2017-08-01
Samochód parkujący i dopasowujący prędkość bez naszego udziału oraz dom sterowany zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. FIBARO i Mercedes-Benz udowodniły na wspólnej prezentacji, że z rozwiązań przyszłości możemy korzystać już dziś.
 
 
Motoryzacyjny gigant i polski producent systemu smart home na wspólnej prezentacji „Poznaj jutro” pokazały technologię przyszłości, z której zalet możemy korzystać już teraz. Na uroczystym wydarzeniu zorganizowanym w Warszawie można było osobiście poznać inteligentne rozwiązania.
 
Futurystyczna technologia
 
 
Prezentacja była doskonałą okazją do przetestowania inteligentnych systemów oferowanych przez motoryzacyjnego giganta i polskiego producenta smart home. FIBARO i Mercedes-Benz pokazały, jak zastosowanie najnowszych technologii czyni mieszkanie i podróżowanie jeszcze bardziej komfortowym, bezpiecznym i oszczędnym. Podczas prezentacji „Poznaj jutro” można było poprowadzić inteligentne auta niemieckiej marki, a także odwiedzić dom pokazowy FIBARO zlokalizowany na przedmieściach stolicy. Samodzielnie parkujące auto, prędkość automatycznie dopasowywana do drogowych ograniczeń, automatycznie sterowane oświetlenie i ogrzewanie – tego wszystkiego mogli doświadczyć goście prezentacji.
– Nowoczesne systemy smart home umożliwiają integrację wielu urządzeń w jeden, sprawnie funkcjonujący organizm. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój tej technologii, niewykluczone, że wkrótce uda się zintegrować system sterowania domem z tymi stosowanymi w naszych samochodach – mówi Krzysztof Banasiak, członek zarządu FIBARO. Jakie jeszcze rozwiązania można było poznać tego dnia?
 
 
 
Niespotykany komfort
 
 
Automatycznie zasuwające się rolety, gdy światło słoneczne przeszkadza w oglądaniu filmu, natężenie oświetlenia dopasowujące się do pory dnia i aktualnej pogody, ogrzewanie włączające się dopiero w chwili, gdy użytkownik zbliża się do domu, czy możliwość kontrolowania stanu zamknięcia drzwi i okien z poziomu smartfona z dowolnego miejsca na świecie.
- Zastosowanie systemu smart home wnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu na zupełnie nowy poziom. I to zarówno w nowych, jak i już istniejących inwestycjach, dzięki funkcjonowaniu w systemie łączności bezprzewodowej Z-Wave – dodaje Mikołaj Pertek, country manager w FIBARO.
Oparty na centralce sterującej i skonfigurowanych z nią czujnikach i modułach system umożliwia m.in. sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, kontrolę zużycia energii elektrycznej, czy tworzenie scen, czyli występujących po sobie sekwencji zdarzeń zaplanowanych przez użytkownika. – Można było na własnej skórze przekonać się, jak już teraz może wyglądać nasze codzienne życie. Po takim doświadczeniu trudno będzie sobie wyobrazić funkcjonowanie w przestrzeni pozbawionej technologii smart home – mówi Mikołaj Pertek. Technologia jutra? FIBARO i Mercedes-Benz wspólnie udowadniają, że rozwiązania przyszłości już teraz kształtują naszą rzeczywistość. 
Autor/źródło: 
fibaro