ISSN 1895-412X · sobota 21 Kwiecień 2018 r.
rss
Wersja do wydruku -A +A

SOUTHCO pomaga zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów straży pożarnej

2017-03-20
Gdy jedna z największych brytyjskich brygad straży pożarnej poszukiwała łatwego w obsłudze systemu zamknięć do ochrony motopomp i zwiększenia bezpieczeństwa pojazdu, rozwiązania dostarczyły wspólnie firmy Pickup Systems – specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów samochodowych na indywidualne zamówienia oraz Southco, będąca globalnym liderem w zakresie sprzętowych rozwiązań inżynieryjnych do systemów zamknięć. Zrealizowany system elektromechaniczny może wkrótce wyznaczać trendy w zakresie bezpiecznych systemów ochrony dostępu do pojazdów specjalnych.
 
Firma Pickup Systems, zaangażowana w budowę i modernizację wozów straży pożarnej, stanęła przed wyzwaniem modernizacji systemu blokady dostępu do rolet chroniących motopompę, mającej zmniejszyć jego wymiary i zapewnić integrację z centralnym zamkiem. Korzystając z widocznych z zewnątrz blokad mechanicznych o dużej wytrzymałości, montowanych dotąd na roletach, klient odczuwał, że system ochrony dostępu jest niepotrzebnie skomplikowany w administrowaniu. Wymagał on różnych kluczy do blokowania poszczególnych rolet, przechowywanych razem z kluczykami pojazdu. Zapewniał niski poziom bezpieczeństwa i dużą podatność na ataki, jako że blokady były dobrze widoczne z zewnątrz.
 
Zamek sterowany z wnętrza kabiny był kluczowym wymogiem klienta, mającym zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i łatwość obsługi przez kierowcę. Straż pożarna potrzebowała rozwiązania lżejszego i mniejszego od wcześniejszego systemu oraz zapewniającego dużą niezawodność w ekstremalnych warunkach pracy, na które są narażone motopompy strażackie.
 
Po rekomendacji jednego ze swoich dostawców, Pickup Systems skontaktował się z firmą Southco z propozycją współpracy przy zaprojektowaniu na zamówienie nowego systemu blokady rolet. Biorąc pod uwagę kluczowe wymogi klienta, którymi było zwiększenie bezpieczeństwa motopompy i zapewnienie integracji z centralnym zamkiem, natychmiastowym wyborem Southco stała się seria elektronicznych zamków obrotowych R4-EM. Zostały one zaprojektowane specjalnie do aplikacji, w których najważniejszymi wymogami są kontrola dostępu oraz zabezpieczenie przed kradzieżą i wandalizmem.
 
Firma Southco, rekomendując elektroniczne zamki obrotowe serii R4-EM 7 wzięła pod uwagę również ich przydatność do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Dzięki korpusowi wykonanemu ze stali nierdzewnej i w pełni uszczelnionemu mechanizmowi wewnętrznego siłownika, R4-EM zapewnia odporność na wilgoć i kurz.
 
 
Jako, że zamki Southco serii R4-EM 7 zawierają elektroniczny układ sterujący, stało się możliwe zintegrowanie ich przez Pickup Systems w systemie centralnego zamka. Całe zarządzanie kluczami sprowadza się dzięki temu do prostego naciśnięcia przycisku na pilocie lub panelu sterującym.
 
Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia to, że zamek, łatwo mieszczący się za ramą nie jest widoczny z zewnątrz rolety. Brak łatwo widocznych punktów ataku zmniejsza prawdopodobieństwo jego dokonania.
 
John McGauley, dyrektor zarządzający z Pickup Systems komentuje: “Rozwiązanie firmy Southco pozwoliło spełnić wszystkie wymogi naszego klienta, jeśli chodzi o bezpieczne blokowanie, optymalne zarządzanie kluczami i łatwość obsługi. Co więcej, widzimy podobne obszary zastosowań w wielu innych pojazdach ratowniczych i użytkowych, w przypadku których zawsze istnieje zagrożenie wandalizmem i kradzieżą.”
 
 
Callum Whitelaw z Southco dodaje: “Zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne w przypadku pojazdów przewożących cenny sprzęt. Dlatego też, ważną pozycję w naszej ofercie zajmują rozwiązania zmniejszające ryzyko nieuprawnionego dostępu. Dokładnie takie jest zadanie naszego zamka obrotowego R4-EM; oferuje on wygodę obsługi typową dla elektronicznych systemów zdalnego dostępu oraz wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany przez trwały, wykonany w całości z metalu mechanizm zamknięty w małej, zintegrowanej obudowie.”
 
Więcej informacji dotyczących zamków obrotowych firmy Southco można znaleźć pod adresem www.southco.com.
 
Autor/źródło: 
www.southco.com